top of page
  • Yazarın fotoğrafıArman Marazyan

Bakırköy Vaftiz Fotoğraf Çekimi

Güncelleme tarihi: 27 Mar 2023

2020 yılında, pandeminin hakim olduğu karanlık günlerde, adeta bu karanlık günleri bir ışık gibi aydınlatacak şeker mi şeker, tatlı mı tatlı, güzeller güzeli bir kız çocuğu geldi dünyaya, ismi Zabel. Annesi ve babası Parin ile Şahin, sevgili Zabel doğduğu anda dünyanın en mutlu, en heyecanlı ve en sevgi dolu anne ile babasıydı...


Sevgili Zabel büyürken, dünya bir taraftan yaşanan pandeminin etkisi altındaydı. Sağlık en önemli unsurdu. Hijyen kurallarına dikkat etmememiz, kalabalık ortamlarda maskesiz dolaşmamız tehlike arz ediyor, pandemi sürecinin uzamasına yol açıyordu. Bu yüzden birçok törene ve etkinliğe devlet tarafından pandemi nedeniyle yasaklar getirilmişti. Vaftizler de getirilen tören yasaklarından bir tanesiydi. Neyse ki pandemiyi dize getirecek aşı nihayet bulundu...


Parin ve Şahin, 2021 yılında sevgili Zabel'in vaftiz törenini yapmaya karar verdiler. Vaftiz törenini gerçekleştirmek için 12 Eylül tarihine saat 19.00'a, Bakırköy Surp Asdvadzadzin Ermeni Kilisesi'ne gün aldılar.


Vaftiz günü gelip çatmıştı. Süslemeler en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş ve hazırlanmıştı. Bu eşsiz hazırlıkların mimarı sevgili Nicole Organizasyon'du.


Özgül ailesi kiliseye ulaşmıştı. Vaftiz anne Dr. Dyt. Fatma Yiğitoğlu ile Vaftiz baba Herman Tümer, ruhani kızları olacak Zabel için hazır bulunuyorlardı. Tüm aile üyeleri oradaydı. Arkadaşları ve sevenleri de yavaş yavaş törene katılmak üzere kiliseye geliyordu.


Zabel, tüm şirinliğiyle bir oraya bir buraya koştururken, tek ilgi odağıydı. Bu törene katılan herkes heyecanlıydı ve herkesin gözlerinden Zabel'e duydukları saf sevgi anlaşılıyordu...


Vaftiz ayinini sunmak üzere Der Bedros Buldukyan'ın hazır olmasıyla birlikte ruhani vaftiz töreni başlamış oldu.


Sevgili Sayat Dağlıyan'ın önderliğinde Novva Film Wedding & Arman Marazyan Photography ortaklığında, biz de bu ruhani vaftiz törenini yarınlara ulaştırmak adına Fotoğraf & Video Çekim Ekibi olarak eşsiz karelerle belgelemek üzere oradaydık.


Alanında tecrübeli ve yetenekli bir Fotoğraf & Video Çekim Ekibi arıyorsanız aşağıdaki düğmeye tıklayarak bizimle iletişime geçebilirsiniz. Sizinle tanışmaktan mutluluk duyarız.Şimdi sizi sevgili Zabel'in Bakırköy Vaftiz Fotoğraf Çekimi ile baş başa bırakıyorum.


Sevgiler. İyi seyirler...


Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page