top of page
  • Yazarın fotoğrafıArman Marazyan

Hagia Sofia Mansions İstanbul Hotel Düğün Fotoğrafları / Gülce & Alphan

Güncelleme tarihi: 23 Mar

Sevgili Aslan'ın anne ve babası Gülce & Alphan'ın evliliğine şahitlik yaptık.

Düğün Belgeseli Fotoğrafları, Turkey Weddings, İstanbul weddings, Hagia Sofia Mansions Hotelinde düğün çekimi

Çocukluk aşklarını nihayete erdirmek için çeşitli engellere göğüs germek durumunda kalan fakat sevgileri gün geçtikçe artan sevgili Gülce ve Alphan ile oğulları Aslan'ın mutlu günlerini belgeledik.


Ekip halinde gittiğimiz ve Düğün Belgeseli tarzında çekimleri yaklaşık 18 saat süren bu eşsiz günün hikayesinin detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.


Çekimlerimize sabahın erken saatlerinde Alphan’ın Başakşehir’de yaşadığı evinde başladık. Alphan’ın yaşadığı evin ve ailesinin çekimlerini gerçekleştirdik. Damat tıraşı çekimlerini gerçekleştirmek üzere evden çıktık. Yaklaşık beş dakika süren yolcuğun ardından kuaföre vardık. Kuafördeki çekimlerimizi tamamladık.


Sıra gelmişti Gülce’nin ön hazırlık ve evden çıkış çekimlerine. 10 dakikalık araba yolcuğunun ardından Gülce’nin ön hazırlığının yapılacağı Başakşehir'deki evinde soluğu aldık. Biz eve vardığımızda makyöz sevgili Yağmur'da hazırlıklarını tamamlamış, makyaja başlamak üzereydi. Evde, sevgili Aslan ile birlikte Gülce'nin annesi Vildan hanım, babası Haluk bey, kız kardeşi Melis ve Gülce'nin arkadaşı Esra vardı. Çok şeker, mütevazi ve samimi insanların olduğu bir evde çekim yapmak çok daha keyifli hale geliyor.


(Hazırlık aşamaları çekimlerinde her an her detay çok önemlidir. Deyim yerindeyse gözlerimizi kırpmaya vaktimiz bile olmuyor. Hiç ummadığınız bir anda bir mimik yakalayabilirsiniz. Konsentrasyonumuzu en üst seviyede tutarak çekimlerimizi gerçekleştiriyor ve sonuçlarını da mükemmel bir şekilde alıyoruz.)


Güzel gelinimiz Gülce'nin ön hazırlığı bitmiş ve artık Alphan'ın gelmesini bekliyorduk. Alphan gelene kadar, Gülce ve ailesinin fotoğraflarını çekmeye devam ettik...


Ve işte beklenen o an gelmişti. Kapının zili çaldı. Gelen yakışıklı damadımız Alphan'dı. Gülcenin heyecanı yüzünden okunuyordu. Adettendir ya, Haluk Bey'in de muzipliği ile sevgili Aslan harçlık almadan kapıyı babasına açmadı. Gülce ile Alphan'ın çekimlerine gelin arabasına binilinceye dek devam ettik. Sevgili Aslan dedesi ve anneannesiyle birlikte gelecekti düğün mekanına. Böylece Evden çıkış aşamasını da tamamlamış olduk.


(Düğünün yapılacağı mekana gitme vakti gelmişti. Bizi yaklaşık 1 saatlik araç yolculuğu bekliyordu. Bi nebze dinlenmek, sarfettiğimiz enerjimizi toplamak ve bi şeyler atıştırmak için kaçırılmayacak bir fırsattı bu bizim için. Çünkü henüz çekimin ilk 4 saatini tamamalamıştık. Geriye 14 saat sürecek çekimimiz kalmıştı.)


Düğün mekanımız Hagia Sofia Mansions Hoteli, otontik bir iç mimariye sahip butik bir hoteldi. Odalar gayet güzel aydınlık ve ferahtı. Hotel personeli de hem çiftimize hem de ekibimize çok yardımcı oldular...


Düğünün yapılacağı Sultanahmet’teki Hagia Sofia Mansions Hoteline ulaştıktan sonra günün planını tekrardan gözden geçirmek üzere toplantı yaptık. Her bir aşama eksiksiz olmalıydı. Oluşabilecek aksiliklerin önüne geçilebilmesi için planlamaya uyulması çok önemliydi. Toplantının ardından hiç vakit kaybetmeden Gülce’nin detaylı hazırlık aşamasına başladık...