top of page
  • Yazarın fotoğrafıArman Marazyan

Kumkapı Meryem Ana Patriklik Kilisesinde Düğün Çekimi

Güncelleme tarihi: 9 Eki 2023

Bir arkadaşımın kuzeni olan sevgili Daniela ve Tami’nin Kumkapı Meryem Ana Patriklik Kilisesi'nde geleneksel bir Ermeni Kilise Düğün Törenlerine şahitlik etmek bizim için bir ayrıcalıktı. Çok sayıda davetlinin bir araya gelmesiyle gerçek anlam ve önemi ortaya çıkıyordu...


Kumkapı Surp Asdvadzadzin Ermeni Patriklik Kilisesi Düğün Fotoğrafları


7 aşamayı barındıran Ermeni Apostolik Kilisesi düğünleri, gelenek ve sembolizm açısından oldukça zengindir. Dolayısıyla törenin güzelliği ve ahengi beni her defasında fotoğrafik olarak çok etkiliyor. Çiftin, kilise ayini esnasında ilk el ele tutuşundan tutun da, ‘’ayo’’ (evet) diyerek yeminlerini ettikleri ana kadar, altın kaplamalı taçlar ile kutsanmasından, ortak bir kadeh şarabın paylaşılmasına kadar her detay, oldukça şiirsel bir hikaye barındırıyor.


Kilise Nikah Töreni, müteveffa Başrahip Hayr Tatul Anuşyan Vartabet başkanlığında, Kıdemli Rahip Der Antreas Hagopyan, Der Şirvan Kahana Mürzoyan, Der Zohrab Civanyan ile Der Zakar Koparyan’ın katılımlarıyla sunuldu.


Kadasetli Patrik Sahak II. Maşalyan hazretlerinin sürpriz ziyaretiyle, bir gelenek haline dönüşen Kutsal İncil’i, evlilik müessesesinin değerini ve önemini vurgulayıp bizzat hediye etti.


Bu muhteşem Kilise düğününün süslemesini ve organizasyonunu sevgili Tamar Organizasyon üslenmişti.


Sonuç itibariyle Novva Film Weddings ve Arman Marazyan Photography ortaklığında fotoğraf & video çekimleri ile bu eşsiz günlerini belgelediğimiz, sevgili çiftimiz Daniela & Tami’nin düğün günlerinin bir parçası olmak bizim için çok keyifliydi. Kendilerine aşk dolu bir ömür ve sonsuz mutluluklar diliyoruz.


Hikayene şahitlik etmekten ve eşsiz düğün gününü belgelemekten çok mutluluk duyarız. Seninle tanışmak için sabırsızlanıyoruz. Aşağıdaki düğmeye tıklayarak bizimle iletişime geçebilir, paketlerimiz hakkında detaylı bilgi alabilirsin.Sevgili Daniela & Tami’nin, Kumkapı Meryem Ana Patriklik Kilisesi'nde çektiğimiz muhteşem düğün karelerini ve düğün teaserını aşağıda bulabilirsin. İyi Seyirler!


Sevgiler…

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page