top of page
  • Yazarın fotoğrafıArman Marazyan

Düğün Günü Fotoğraf & Video Çektirmeyi Düşünen Çiftler İçin Tavsiyeler

Güncelleme tarihi: 22 Mar

Bu yazımızda Düğün öncesi ve düğün günü yaşadığımız ve çokça tecrübe ettiğimiz altın değerinde Düğün Günü Fotoğraf & Video Çektirmeyi Düşünen Çiftler için Tavsiyelerimizi maddeler halinde derledik. İyi okumalar…1) Çekim Ekibi Belirleme Tavsiyelerimiz:


* Çalışmayı düşündüğünüz Çekim ekibinin portfolyolarını mutlaka inceleyin.


* Beklentilerinizi, isteklerinizi, Düğün günü için planladığınız programı varsa örf ve adetlerinizi eksiksiz ve detaylı bir şekilde çalışacağınız çekim ekibine anlatın. Çok beğendiğiniz veya nefret ettiğiniz pozlar varsa mutlaka bildirin.


* Her çekim ekibinin tarzı farklıdır. Tarzınıza uygun çekim ekibiyle anlaşın.


* Fiyat odaklı olmaktan ziyade, kendini kanıtlamış ve güvenilir ekiplerle çalışmayı tercih edin. Düğün günü çekimlerinin telafisi maalesef yoktur. İşinizi şansa bırakmayın.


* Resmi olmayan (İstanbul Fotoğraf Sanatçıları Odası’na ve ya İstanbul Ticaret Odası’na kayıtlı olmayan) çekim ekipleriyle çalışmayı tercih etmeyin.2) Düğün Günü Tavsiyelerimiz:


*Yorucu bir gün olacağını unutmayın ve güne iyi bir kahvaltıyla başlayın, gün boyu yanınızda da atıştırmalık bir şeyler olsun. Aç kalmanız durumunda şekeriniz veya tansiyonunuz düşebilir ve bu da maalesef elde edilen görüntülere olumsuz yansır.


*Hazırlık aşamaları genelde evde, hotelde veya kuaförde gerçekleşiyor.

Evde yapılacak hazırlık aşaması için mutlaka ışığın en fazla girdiği oda tercih