ÇİFT MEKAN ÇEKİMLERİ

Mekan ve detaylar belli olmasa da, evleneceğin tarihi herkese duyurmanı sağlamak için yapılan düğün öncesi fotoğraf çekimidir.

 

Save the date çevirisi oldukça merak ediliyor. Save the date Türkçesi “tarihi kaydetmek”tir. Yani sevdiklerine düğün tarihini kaydetmelerini böyle tatlı bir şekilde söylüyorsun.

 

Peki save the date çekimi nasıl yapılır? Fotoğrafçın ile birlikte seçeceğin bir mekanda, istediğin konseptte, save the date malzemelerini kullanarak, hoş kareler elde edebilirsin.

 

Pek çok save the date fotoğrafçısı üzerine isminizi ve evleneceğiniz tarihin yazılabileceği kart, yazı tahtası, balon gibi save the date aksesuarları bulunduruyor. Bunları fotoğraf çekimi esnasında kullanabiliyorsun.

Herhangi bir aksesuar kullanmak yerine, dilersen fotoğrafa dijital ortamda tarih de yazdırabilirsin. Photoshop gibi bir düzenleme programı ile seçtiğin karenin üzerine düğün tarihini ve isimlerinizi ekletebilirsin. Böylelikle bu fotoğrafı sosyal medyada paylaşarak düğün tarihini herkese duyurmuş oluyorsun!

 

Save the date çekimleri düğün fotoğrafı çekimleri kadar uzun sürmez. Yani 2-3 saat sana fazlasıyla yetecektir. Zaten save the date fiyatları da düğün fotoğrafı çekimine göre daha uygundur.